Logo strony
Sos czosnkowy
 
Zapewne nie raz zdarzyło Wam się zamawiać pizzę do domu. Czy Wy również do dużej pizzy dostawaliście malutki pojemniczek sosu? Starcza go zwykle najwyżej na dwa albo trzy kawałki. Wtedy zwykle trzeba ratować się domowym ketchupem. Ja jednak uwielbiam pizzę z sosem czosnkowym. I na takie niespodziewane przypadki staram się mieć go w lodówce. Robi się go bardzo szybko i może stać w lodówce naprawdę długo. Przy użyciu dobrego, polskiego czosnku jeszcze nigdy mi się nie zepsuł. Jednak, aby był naprawdę dobry, trzeba go zrobić kilkanaście godzin przed spożyciem. Polecam wybrać jogurt naturalny bez dodatku mleka w proszku. Zwykle jest najtańszy spośród jogurtów na sklepowej półce. W tym przypadku jednak najtańszy wcale nie oznacza najgorszy, wręcz przeciwnie.
 
czosnek sos czosnkowy do pizzy
 

Sos czosnkowy

 
Składniki:
300 ml jogurtu naturalnego
2 łyżki majonezu
ok. 5 - 6 ząbków czosnku
biały pieprz
 
Do wysokiego słoika przelewam jogurt naturalny. Czosnek obieram, przeciskam przez praskę i dodaję do jogurtu. Dodaję majonez. Doprawiam odrobiną białego pieprzu. 
 
Słoik zakręcam. Energicznie nim potrząsam,aby składniki sosu dobrze połączyły się ze sobą. Wstawiam do lodówki na minimum 12 godzin, aby sos „przegryzł się”. 
 
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:

powiązane wpisy

Kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie treści i zdjęć bez zgody greencookies.pl jest zabronione
© 2012-2024 greencookies.pl (wege.qkiz.pl) Google+
do góry