Logo strony
Jak wybrać dobry kubek termiczny?
 
Pierwszy śnieg gdzieś już podobno spadł. Na pewno w Stanach Zjednoczonych. Na pewno jeszcze nie u mnie. Ale już czas najwyższy, abym przygotowała się do zimy. W końcu. Porzuciłam nadzieję, że lato jeszcze wróci i w weekend schowam letnie klapki do półki. Z zimowymi butami jeszcze się wstrzymam. Za to akcesoria zimowe – czapka, szalik, grube rękawiczki, pomadka ochronna, ogrzewacze – koniecznie muszą być już pod ręką. Przy moim kawoholiźmie i wiecznym marznięciu obowiązkowo musi się znaleźć również dobry kubek termiczny. Ale jak stać się posiadaczem dobrego kubka termicznego? Wcale nie jest to takie proste, jakby się mogło na początku wydawać.

Na co zwracać uwagę wybierając kubek termiczny?

- Kubek termiczny powinien mieć szczelne zamknięcie oraz blokadę, abyśmy mogli bez obaw schować kubek do torebki i nie bać się, że napój wyleje się. Dla mnie to jedna z najważniejszych cech. Niestety na podstawie osobistych doświadczeń stwierdzam, że większość kubków jest nieszczelna. Jeśli producent obiecuje Wam szczelność kubka, a w domu okaże się, że kubek przecieka – składajcie reklamację.

- Należy zwrócić uwagę na kształt kubka. Jeśli kubek będziecie przewozić w samochodzie, to wybierajcie taki, który zwęża się ku dołowi. Wówczas powinien zmieścić się w uchwycie. Poza tym powinien dobrze leżeć w dłoni. Aby kubek termiczny nie wyślizną się z dłoni (zwłaszcza, gdy mamy na rękach rękawiczki), powinien mieć wygodny uchwyt lub powłokę antypoślizgową.

- Najlepiej jeśli kubek zrobiony jest ze stali nierdzewnej. Dodatkowo zbudowany z dwóch ścianek izolowanych próżniowo najdłużej będzie utrzymywał temperaturę napoju. Są również kubki wykonane z plastiku. Zazwyczaj mają ciekawsze, kolorowe wzory. Jednak krócej trzymają ciepło.

- Na koniec spójrzcie na ustnik, czy jest dobrze wyprofilowany.

Gdzie kupić dobry kubek termiczny? Najlepiej udać się do sklepów turystycznych. Mamy tam większą szansę trafić na dobrej jakości produkt. Zapewne nie będzie też problemu z ewentualną reklamacją. Ceny w tych sklepach nie należą do najniższych. Najtańsze kubki znajdziemy w supermarketach, jednak kierując się wyłącznie ceną możemy mocno rozczarować się nowym nabytkiem. 

Przeglądając różne fora internetowe zauważyłam, że najczęściej polecane są kubki termiczne Contigo Aria i West Loop. Niektórzy wspominają również o tańszych kubkach z Tchibo, ponoć są szczelne, ale napój szybciej stygnie. A Wy jaki kubek termiczny polecacie? 
 
kubki termiczne
 
1. kubekcontigo.pl, Kubek termiczny Contigo ARIA, 300 ml, cena ok. 99 zł, wg producenta utrzymuje temperaturę ciepłych napojów do 3 godz. a napojów zimnych do 9 godz.
2. qdecor.pl, Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 czarny mat, 470 ml, cena ok. 139 zł, wg producenta utrzymuje temperaturę ciepłych napojów do 4 godz. a napojów zimnych do 12 godz.
3. explore.pl, Contigo Byron Violet, 470 ml, cena ok. 119 zł, wg producenta utrzymuje temperaturę ciepłych napojów do 6 godz. a napojów zimnych do 12 godz.
4. sagaform.com.pl, Kubek Take Away z silikonową pokrywką, 250 ml, cena ok. 36 zł, porcelanowy kubek lepszy podczas pracy przy biurku niż na wycieczce
 
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:

powiązane wpisy

Kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie treści i zdjęć bez zgody greencookies.pl jest zabronione
© 2012-2024 greencookies.pl (wege.qkiz.pl) Google+
do góry